четверг, 22 сентября 2016 г.



Тема:  « Від проголошення незалежності до нової  України»

Мета уроку: Розвиток ключових засад патріотизму завдяки поєднанню поваги до українського народу, нації, рідної Батьківщини, до власних прав і свобод.

Обладнання: карта України , таблиці з серії «Теорія держави і права» №23 і №24, комп’ютер .

Хід уроку


І. Привітання. Організація класу
Доброго дня, шановна громадо!
У новім навчальнім році
Я бачити вас дуже рада.
Всі засмаглі і рум’яні,
Відпочили всі за літо.
Головне, що всі здорові:
І батьки, і наші діти.
Тож запрошую всіх вас
На перший урок у 9- ий клас!
1 учень:  Буває часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –
Оці степи, це небо, ці ліси –
Усе так гарно, чисто, незрадливо.
2 учень:  Усе, як є – дорога, явори,
Усе моє – все зветься Україна!
Така краса, – висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори.
Л. Костенко
ІІ.  Історія державотворення України.
Вступне слово вчителя.
Розповідь вчителя з демонстрацією правознавчих таблиць №23 і №24 : Державні утворення та держави на території України.  Памятки правової культури України.
ІІІ. Як я знаю свою Батьківщину
Розвязування кросворду ( ключове слово Вітчизна).
1.Столиця України  (Київ)
2.Найбільша річка України  (Дніпро)
3.Істоти,однією з особливостей яких є тіло,вкрите пір`ям  (Птахи)
4.Різнокольорова прикраса українського віночка  (Стрічка)
5.Кущова рослина,символ України  (Калина)
6.Мешканець Запорізької Січі  (Козак)
7.Розмальоване великоднє яйце  (Писанка)
8.Перелітний птах,який будує гніздо за вікном  (Ластівка)
IV. Мікрофон
Разом з учнями вчитель може виокремити проблеми, які потрібно подолати Україні. Зокрема такі:
1.      Війна на частині Донбасу.
2.      Нерозв’язаність проблеми внутрішнього переміщення осіб.
3.      Анексія Криму .
4.      Низький рівень життя населення
5.      Високий рівень смертності.
6.      Екологічні проблеми і ін..
V. « Народна скарбничка»
Доповни прислів’я .
Батьківщина – мати, ... (умій за неї постояти).
Людина без Вітчизни, ... (як соловей без пісні).
Добре тому, ... (хто в своєму домі).
Що країна, ... (то родина).
За рідний край ... (життя віддай).
Всюди добре, ... (а вдома найкраще).
Кожному мила ... (рідна сторона).
VI. Я пишаюсь своєю Україною (відео презентація)
https://www.youtube.com/watch
VІІ. Підсумок уроку
Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Ми пам’ятаємо наших героїв, які боролися проти несправедливості, стояли на смерть за незалежність нашої держави. «Небесна сотня» називають їх, низький їм уклін. Ми серцем і душею з тими, хто й ці дні боронить нашу свободу на сході України,пам’ятаємо тих хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбуття.



Комментариев нет:

Отправить комментарий