понедельник, 26 сентября 2016 г.


10 клас.  Всесвітня історія.
Терміни:  урбанізація, індустріальне суспільство, міграція, мілітаризм, «щаслива епоха», нація, шовінізм,націоналізм, двопартійна система, конституційна монархія, есери, більшовики, експропріація, українофобія, чорносотенці.
Дати:  1914-1918рр.,  1924-1929рр.,  1901-1909рр.,  1904-1905р.,  17 жовтня 1905р.,  1906р..
Постаті: Т.Рузвельт,  В.Вільсон,  Г.Форд,  Дж. Чемберлен,  Крупп,  Ленін,  Г. Плеханов,  Микола ІІ,  П. Столипін.
Події:
1.      Як ви вважаєте, чи сприяє гонка озброєння економічному розвитку країни?
2.      Що таке «американське економічне диво»?
3.      Що собою представляє доктрина «пангерманізму»?
4.      Назвіть основні заходи Столипінської аграрної реформи.

четверг, 22 сентября 2016 г.


«Уроки толерантності»
Мета: формувати в учасників поняття «толерантність»; розвивати соціальну інтуїцію, чутливість; формувати толерантне ставлення до оточуючих, до суспільства, до певних ситуацій, відпрацьовувати навички безконфліктного спілкування; розвивати фантазію, творчі .здібності.

Форма проведення: тренінг.

Хід проведення

I.  Знайомство

Ведучий пропонує учасникам назвати своє ім’я та продовжити речення:

«Я люблю..., ..., ...»;

«Я не люблю..., ..., ...».

II. П Правила роботи в групах

Для спільної продуктивної роботи учасників занять ведучий пропонує правила, підготовлені заздалегідь:

не перебивати; уміти слухати;

вістоювати свою думку;

проявляти доброзичливість;

виявляти повагу один до одного;

точно виражати свої думки;

бути активним у роботі.

Якщо в ході проведення вправи в учасників виникли будь-які побажання відносно правил, то вони можуть вносити свої зміни.
III.  Очікування учасників

На плакаті намальований кошик для врожаю. Учасникам пропонується на стікерах у формі листочків, що символізують паростки рослин, написати свої очікування від тренінгу та «посадити» їх навколо кошика.


                                                                   Фронт за лінією фронту
Вшанування героїв партизанської слави.
Провели: учитель історії Цифра Н.В. та учитель української мови та літератури Лактіонова Л.В.



 




Тема:  « Від проголошення незалежності до нової  України»

Мета уроку: Розвиток ключових засад патріотизму завдяки поєднанню поваги до українського народу, нації, рідної Батьківщини, до власних прав і свобод.

Обладнання: карта України , таблиці з серії «Теорія держави і права» №23 і №24, комп’ютер .

Хід уроку


І. Привітання. Організація класу
Доброго дня, шановна громадо!
У новім навчальнім році
Я бачити вас дуже рада.
Всі засмаглі і рум’яні,
Відпочили всі за літо.
Головне, що всі здорові:
І батьки, і наші діти.
Тож запрошую всіх вас
На перший урок у 9- ий клас!
1 учень:  Буває часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –
Оці степи, це небо, ці ліси –
Усе так гарно, чисто, незрадливо.
2 учень:  Усе, як є – дорога, явори,
Усе моє – все зветься Україна!
Така краса, – висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори.
Л. Костенко
ІІ.  Історія державотворення України.
Вступне слово вчителя.
Розповідь вчителя з демонстрацією правознавчих таблиць №23 і №24 : Державні утворення та держави на території України.  Памятки правової культури України.
ІІІ. Як я знаю свою Батьківщину